Czy warto inwestować w platformy e-learningowe?

Alan Włodarczyk 2023-07-09 0 komentarzy
Czy warto inwestować w platformy e-learningowe?

Walory e-learningu są nieocenione, nic więc dziwnego, że korzysta z niego wiele podmiotów i stale dołączają do nich nowe. To opcja stosowana między innymi przez szkoły językowe - coraz rzadziej można już znaleźć podmioty, które oferują lekcje tylko stacjonarnie, gdyż ich posiadacze wiedzą, że klienci oczekują możliwości nauki przez internet. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że platformy e-learningowe można także wykorzystywać w innych firmach - celem kształcenia swych pracowników. Dają one mnóstwo możliwości, zwłaszcza gdy chodzi o produkty firmy Wecreo, dostarczającej takie nowoczesne, przydatne narzędzia.

Produkty te platformy do wykonywania kursów i szkoleń w ramach przedsiębiorstwa, przydatne do przekazywania nowych informacji, przechodzenia kursów BHP, co jest obowiązkowe czy wdrażania nowych pracowników w ich obowiązki. Na platformie takiej dostawca może zamieścić wszelkie materiały, jakie dostarczy mu zamawiający i jakie mają być następnie przekazywane kursantom. Jest to zatem świetna opcja na przykład w przypadku szkoleń, które trzeba zorganizować samodzielnie - nie można na nie wysłać pracowników, korzystając z usług podmiotów zewnętrznych, gdyż tematyka dotyczy wyłącznie spraw wewnętrznych, np. nowo wdrażanych produktów czy usług.

Inwestycja w taką platformę jest godna polecenia, tym bardziej że jest to koszt mniejszy niż się wydaje, tak samo jak czas oczekiwania na realizację. Jest to na pewno wygodniejsze niż staranie się dostarczyć wiedzę pracownikom w inny sposób, na przykład pokazując im nagrania - tym bardziej że w wielu firmach potrzebne są indywidualne ścieżki edukacji dla pracowników. Korzystanie z platformy oszczędza czas i pieniądze, co szczególnie docenia się w takich właśnie sytuacjach.

Skomentuj wpis