Dlaczego warto stosować kotły na słomę

Julianna Kaczmarek 2020-06-08 0 komentarzy
Dlaczego warto stosować kotły na słomę

Okazuje się, że tego rodzaju kotły mogą być w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu nie odbiegają znacznie w działaniu w porównaniu do tradycyjnych pieców. Producenci zadbali o wiele funkcji, które wpływają na bezpieczeństwo i niemal bezobsługowe działanie urządzenia:

  • elementy zabezpieczające uniemożliwiające m.in. cofnięcie się materiału opałowego,
  • czujniki, które kontrolują m.in. poziom paliwa, pracę rusztu oraz poziom wody,
  • sonda, dzięki której możliwe jest stałe kontrolowanie temperatury (spalin, wody i paleniska).

Kiedy warto zamontować kocioł na słomę?

Okazuje się, że nie w każdym przypadku kotły na słomę będą opłacalne, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć ich zakup i skonsultować wszystko z doświadczonym pracownikiem. Na stronie internetowej compte-fortech.eu można znaleźć wiele cennych porad właśnie na temat wyboru konkretnego modelu pieca. Producent przedstawił kilka przykładów, w których z całą pewnością zakup i użytkowanie pieca na słomę będzie korzystne:

  • przy obiektach przemysłowych lub gospodarstwach domowych o powierzchni powyżej 200 m2 (ze względu na dużą moc urządzenia),
  • przy posiadaniu odpowiedniego miejsca do bezpiecznego przechowywania materiału opałowego (należy pamiętać, że zbyt mokra słoma nie będzie się dobrze spalać),
  • przy stałym dostępie do materiału opałowego - najlepiej z własnej produkcji.

Przed ostatecznym wyborem modelu kotła z całą pewnością warto skorzystać z profesjonalnych konsultacji, aby pracownik mógł dopasować rodzaj pieca do możliwości, jak i potrzeb określonego klienta.

Skomentuj wpis