Jak funkcjonuje gospodarstwo rybackie?

Gabriel Maciejewski 2020-03-01 0 komentarzy
Jak funkcjonuje gospodarstwo rybackie?

Z uwagi na kontrolowane środowisko, w którym żyją ryby hodowlane, są one mniej narażone na zanieczyszczenia. Badania wskazują, że takie gatunki, jak karp i pstrąg należą do najczystszych w Polsce. Ponadto są niskokaloryczne, a jednocześnie bogate w takie składniki, jak kwas foliowy, przez co nadają się nawet dla kobiet w ciąży.

Jak funkcjonuje gospodarstwo rybackie?

Pierwsze wzmianki o hodowli ryb na terenie kraju sięgają XII wieku, a gatunkiem, który w tym celu został sprowadzony, był karp. Bogate tradycje, które zapoczątkowali średniowieczni mnisi, są równie silne, jak dawniej. Dziś Polska jest największym producentem tej ryby w całej Europie. Podobnie jak gospodarstwa rolnicze, czy zakłady produkcyjne, hodowla ryb wymaga spełnienia określonych warunków prawnych, a także czasu. Po przygotowaniu stawów i zdobyciu niezbędnych pozwoleń weterynaryjnych można rozpocząć cykl produkcyjny. Wiosną pierwszego roku hodowli przygotowywane są tarlaki, które umieszcza się w specjalnie przygotowanym płytkim stawie w celu złożenia ikry. W zależności od praktyki odławia się następnie rosnące ryby i przenosi do innego zbiornika. Po osiągnięciu odpowiedniej wagi w okresie października następuje kolejny odłów. Trafiają do stawów zimowych, gdzie zapadają w letarg, a wiosną są przenoszone. Cykl ten powtarzany jest przez kolejne dwa lata, a jesienią trzeciego roku następuje odłów do stanów handlowych.

Gospodarstwo Rybackie KOCK może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem związanym z hodowlą ryb słodkowodnych, które sprzedawane są w dobrych cenach. Jakość gatunków potwierdzają certyfikaty oraz wyróżnienia Związku Producentów Ryb. Dzięki dobrym praktykom każdy może być pewny doskonałego smaku.

Skomentuj wpis