Metka do ubrań - dlaczego jest tak ważna?

Alan Sikorski 2022-12-28 0 komentarzy
Metka do ubrań - dlaczego jest tak ważna?

Metki to niepozorne kawałki materiału, które mają istotne znaczenie w branży odzieżowej. Przekazują bowiem najważniejsze informacje na temat produktu, co niekiedy ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych. Z tego powodu powinny być estetyczne, czytelne i wytrzymałe. Dziś na rynku występują modele różniące się od siebie kształtem, sposobem wykończenia, metodą nadruku, grubością i wariantem kolorystycznym. Producenci nanoszą na ich powierzchnię wskazówki dotyczące temperatury prania czy prasowania, a część z nich nadrukowuje także kody QR, cenę, rozmiar, kod kreskowy, jak i skład materiału. Metka do ubrań może być przyczepiana za pomocą sznurków lub wszywana. Ważne jest jednak to, by nie podrażniała skóry podczas noszenia odzieży.

Zainteresowani opisywanym nośnikami zaglądają chętnie na stronę sankra.com.pl, należącej do przedsiębiorstwa współpracującego z klientami o różnych potrzebach. Zazwyczaj są nimi producenci ubrań, chcący zainwestować w metki o doskonałych parametrach wytrzymałościowych, które odznaczają się nasyconymi kolorami i wyrazistymi detalami. Jego pracownicy wykorzystują wyłącznie sprawdzone materiały doskonałej jakości i gwarantują sprawną realizację zadań. Podejmują się chętnie produkcji wielkoseryjnej, której cena ustalana jest indywidualnie.

W katalogu przedsiębiorstwa zaprezentowano także kartonowe etykiety w stonowanych odcieniach, kojarzące się z ekologią. Nie zawierają one szkodliwych substancji, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego. Decydują się na nie producenci chcący zadbać o swój wizerunek oraz zrezygnować z etykiet z tworzyw sztucznych. Najczęściej są produkowane na matowej tekturze, na którą można nanosić uszlachetnienia w postaci złoceń lub przezroczyste folie, zabezpieczające przed działaniem wilgoci.

Skomentuj wpis