Restrukturyzacja spółki - z jaką firmą nawiązać współpracę?

Laura Sikorska 2022-12-29 0 komentarzy
Restrukturyzacja spółki - z jaką firmą nawiązać współpracę?

Nieumiejętne zarządzanie firmą czy nawiązywanie współprac z nieuczciwymi partnerami biznesowymi nie tylko negatywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa, ale też prowadzi do poważnych problemów, przykładowo związanych z piętrzącymi się długami. W takich sytuacjach nieocenione może okazać się wsparcie doradców restrukturyzacyjnych, prowadzących witrynę continuum.biz.pl. Współpracują oni ze wszystkimi klientami, niezależnie od branży czy wielkości działalności i wyjaśniają, co zrobić, by podnieść wartość przedsiębiorstwa. Umiejętnie przeprowadzona restrukturyzacja spółki chroni przed koniecznością ogłaszania upadłości i wiąże się z zawarciem układu z wierzycielami. Dzięki niej zainteresowani rozwijają prowadzoną przez siebie działalność i dopasowują ją do nowych okoliczności rynkowych.

Na restrukturyzację decydują się przedsiębiorcy chcący zabezpieczyć się przed działaniami wierzycieli, którzy niejednokrotnie wszczynają postępowania egzekucyjne oraz zyskać czas potrzebny do przeanalizowania sytuacji i wprowadzenia niezbędnych zmian. Ich celem jest poprawa wizerunku i relacji z partnerami biznesowymi, odbudowa zaufania oraz zmniejszenie zadłużenia.

Specjaliści zajmujący się restrukturyzacjami spółek wyjaśniają, czym jest postępowanie układowe, sanacyjne oraz o zatwierdzenie układu. Działają nieszablonowo, a każdy przypadek traktują indywidualnie, dzięki czemu czynności, jakich się podejmują, przynoszą oczekiwane rezultaty. Biorą pod uwagę między innymi sytuację finansową klienta, liczbę zatrudnianych pracowników oraz cel, jaki chce osiągnąć. Restrukturyzacja jest niejako kołem ratunkowym dla przedsiębiorców planujących transformację w poszczególnych działach i zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności.

Skomentuj wpis