Tarcze widiowe do drewna - czym są?

Borys Konieczny 2023-05-16 0 komentarzy
Tarcze widiowe do drewna - czym są?

Piły tarczowe to urządzenia wykorzystywane do wykonywania cięć między innymi w drewnie. Dzieli się je na modele akumulatorowe, elektryczne i spalinowe, różniące się od siebie prędkością obrotową, mocą, gabarytami oraz wagą. Jednym z najważniejszych elementów tego typu sprzętów są tarcze. Modele o mniejszej liczbie zębów sprawdzają się podczas obróbki wymagającej precyzji, natomiast po większe sięgają osoby planujące cięcie zgrubne. Przed zakupem tarcz należy zwrócić uwagę również na ułożenie oraz kształt zębów, które są ustawiane zgodnie z kierunkiem cięcia lub w odwrotnie. Znaczna część z nich z łatwością tnie laminaty, sklejki oraz płyty drewnopochodne.

Właściciele zakładów stolarskich nabywają chętnie tarcze widiowe, których nazwa wywodzi się od widii, czyli węglika spiekanego. Tworzy się je ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję oraz ścieranie, dzięki czemu przez długi czas zachowują swoje właściwości. Przed ich zakupem warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wyprodukowane oraz od jakiego producenta pochodzą. Nie bez znaczenia są także parametry techniczne, w tym otwór mocujący, prędkość obrotowa i rozmiary.

W wytrzymałe tarcze widiowe do drewna można zaopatrzyć się na stronie nestrol.pl. Jej właścicielem jest przedsiębiorstwo proponujące artykuły w korzystnych cenach. Tarcze, jakie oferuje, stworzono z hartowanej stali o dużej żywotności, które mają szczeliny dylatacyjne, niwelujące hałas podczas pracy i doprowadzające ciepło. Zapewniają one stabilną pracę i nie wymagają używania dużej siły, co zwiększa komfort operatorów. W katalogu zaprezentowano modele o różnej średnicy, które mogą pracować z materiałami miękkimi oraz twardymi. Produkty te sprawdzają się podczas intensywnej pracy i są polecane przez wielu zawodowców.  

Skomentuj wpis